stake-bunu-hesabima-ekledi.-mutlu-degil-!!

Stake Bunu Hesabıma Ekledi .. MUTLU DEĞİL !!

İşte ve kullanım kılavuzundan bir alıntı:

BU BİR ÇEREZ DEĞİLDİR…. BU CASUS YAZILIMDIR

Her ne kadar Stake (bilgeliklerine göre) Genel, eski, modası geçmiş ve büyük olasılıkla yasal olmayan gizlilik politikası aracılığıyla izin verdiğim yanılsaması altında olsa da..

Bir oturumu ancak kullanıcıdan onay aldıktan sonra kaydetmelisiniz. Kullanıcı izni seçeneğini web sitenizin belirli bir bölümüne yerleştirin. Örneğin, yalnızca web sitenizin belirli bir sayfasında bulunan kullanıcıların oturumlarını kaydetmek istiyorsanız, sitenizin o sayfasında bir katılım onayı seçeneği göstermelisiniz.

“URL hariç tutma” ile bir web sayfasını oturum tekrar kayıtlarından hariç tutmak mümkündür. Bu seçenek, bu sayfalarda kullanıcı etkileşimlerini yakalamak istemiyorsanız, oturum tekrarları için belirli web sitesi sayfalarından kaçınmanıza olanak tanır.

Kullanıcı erişim izinlerine göre oturum kayıtlarına kimlerin erişebileceğini kontrol edin. Bu şekilde, yalnızca oturum kayıtlarına erişimi olan kullanıcılar bunları görüntüleyebilir. Örneğin, ürün ekibinizin oturum tekrarlarınıza erişmesine izin vermek isteyebilirsiniz, ancak hesap departmanına değil.

Oturumu tekrar oynatma hakkında yaygın yanılgılar

Oturum tekrar oynatmanın bir video kaydı veya kullanıcı deneyiminin ekran görüntüsü olduğunu düşünebilirsiniz: öyle değil. Oturum tekrarı video kaydı gibi göründüğü için bu yaygın bir yanlış anlamadır. Bu gerçekten bir video sunumuna dönüştürülmüş, yakalanmış olayların yeniden üretilmesi veya yeniden yaratılmasıdır. Kullanıcının omuzlarına takılı bir kamera olmadan, şeyleri kullanıcının gözünden görmenizi sağlayan bir araçtır.

Diğer bir yanlış anlama ise oturum tekrarlarının neredeyse her şeyi kaydedebileceğidir. Bir oturumun tekrar oynatılmasının, bir kullanıcının web sitenizde gerçekleştirdiği tüm işlemleri yakalayabileceğini düşünebilirsiniz. Bu doğru değil. Bir oturum tekrarı, canlı görüntülü sohbetleri, akış oturumlarını, klavyelerinde yazan kullanıcıları, kayıtlı pencerenin dışına tıklayan kullanıcıları, ekran görüntüsü alan kullanıcıları, hassas verileri veya özel bilgileri ve ekran dışı etkinlikleri yakalayamaz. Bu olaylardan herhangi birinin kaydedilmesi ciddi bir mahremiyet ihlali olacaktır.

Oturum yeniden oynatma ile gizlilik endişelerinin ele alınması

Oturum tekrar oynatma araçlarının, kullanıcı gizliliği sorunlarını çok ciddi bir şekilde ele aldıklarından emin olmaları gerekir. Kullanıcı verilerini son derece dikkatli bir şekilde kullanmak, kullanıcılar arasında güven oluşturmanın anahtarıdır. Gizlilikle ilgili endişelerin nasıl giderileceğine dair birkaç ipucu:

Oturum tekrar oynatma aracınızın kayıt aşamasında özel ve hassas bilgiler toplamadığından veya gizli bilgileri oynatmadığından emin olmalısınız. yeniden oynatma aşamasında bilgi.

Maskeleme, özel ve gizli kullanıcı verilerini korur. Web sitenize e-posta adreslerini giren kullanıcılar gizli bilgi olacaktır. Oturum yeniden oynatma aracınız, e-posta adresini alfasayısal karakterler yerine yıldız işaretleri biçiminde göstermelidir, böylece e-posta adresini gerçekten onayınız olmadan görüntüleyemezsiniz.

Oturum yeniden oynatma araçları, kullanıcıların internet üzerindeki etkinliklerini izlememelidir. Yalnızca web sitenizin belirli bölümlerinde oturumları kaydetmek ve yeniden oynatmak içindir. Bu nedenle, oturum tekrar araçları, reklamların yeniden hedeflenmesi gibi reklam amaçlı kullanılmamalıdır.

Oturum yeniden oynatma aracınız, gizlilik politikasını kullanıcılara açıklamalıdır. Gizlilik politikanız konusunda şeffaf olmanız ve kullanıcı bilgilerinin tam olarak nasıl kullanılacağını paylaşmanız onların gizliliğini ciddiye aldığınızı gösterir. Özellikle bir oturum tekrar oynatma aracı kullanıyorsanız, bu gizlilik açıklama notunu doğrudan web sitenize yerleştirdiğinizden emin olun.

Düzenlendi 9 saat önce ByteMeTwice

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.